Δευτέρα 21 Μαΐου 2012

Ισόπαλοι με 1-1 ο Παρνασσός με τον Ευβοϊκό.Δείτε τους πανηγυρισμούς

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν ο Παρνασσός με τον Ευβοϊκό στην πρεμιέρα των μπαράζ για την άνοδο στην Δ' Εθνική. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν... κεφάλι στο σκορ με τον Ζαχαρία στο 22ο λεπτό, το οποίο ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο, με τον Παρνασσό να έχει την κατοχή της μπάλας, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να σκοράρει.
Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και μόλις 8 λεπτά μετά την έναρξη του ημιχρόνου, έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με γκολ του Καλέργη, αποτέλεσμα που δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της λήξης.
ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ: Δημητράς, Καλύβας, Μανώλης, Ντέμος, Γκαλαμέλος (88' Πουλούκι), Γκικόπουλος, Καράι (46' Κοντογόνης), Ξεπλάτης (84' Κατσικογιάννης), Λινάρδος, Καλέργης, Μίχας
ΕΥΒΟΪΚΟΣ: Κόλμασης, Αγγελάκης (91' Κούτρας), Ρουμπής (60' Τσούτης), Αυλωνίτης, Γιάναρός, Μόνας, Μπασινάς, Τσομόκος, Ζαχαρίας, Μακατάσης (86' Σαραβέλας), Σπανός
Γιατρός των ομάδων ο Γιάννης Τσότρας.

Δείτε τους πανηγυρισμούς των φιλάθλων του ΑΣΑ Παρνασσός όταν ο Καλέργης έκανε το 1-1